Лекторій

Відеозаписи лекцій:

Дата Тема Відеозапис
14.06.2018

Семінар "Лекторій": Актуальні питання ПДВ та оподаткування доходів фізичних осіб: про що слід пам’ятати бухгалтеру

Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку) надала інформацію про оподаткування доходів фізичних осіб та зарплатні акценти 2018 року. Були розглянуті очікувані зміни в звітності з ЄСВ; важливі показники звітності з ЄСВ для статусу роботодавця; помилки в ЄСВ-звітах, які негативно вплинуть на стаж працівника в системі пенсійного та соціального страхування; довідки за формою ОК-5 і ОК-7; новації ЄСВ-звітності, що стосуються інвалідів. Розповіла про соціальне страхування, зокрема провела аналіз змін, що готуються в нормативну базу по нарахуванню лікарняних і декретних, а також зупинилася на питаннях ПДФО і військового збору: як правильно скористатися «путівочною» пільгою в 2018 році; розповіла про кардинальну зміну позиції ДФС України з приводу подарунків; оподаткування підзвітних коштів; додаткові блага у формі № 1ДФ і висвітлила позицію ДФС України з окремих питань.

Тимченко Тетяна (методист ІТС) у своїй доповіді розглянула нюанси кадрового обліку та розрахунку заробітної плати, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України.

Дробоття Сергій (редактор рубрики ІТС «ПДВ: правила оподаткування та облік», податковий консультант у сфері оподаткування, автор численних аналітичних матеріалів у спеціалізованих бухгалтерських виданнях) детально розповів про актуальні питання ПДВ: законодавчі зміни та роз’яснення від ДФС України. Розповів про оновлений порядок блокування реєстрації в ЄРПН: автоматизований моніторинг відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків; що треба зробити для розблокування реєстрації податкової накладної в ЄРПН; порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію в ЄРПН, таблиця платника податків. Нагадав про строки реєстрації в ЄРПН, а саме про особливий строк реєстрації розрахунку коригування із «-», і відповідальність за їх порушення. Зупинився на виписці помилкової податкової накладної: відображення її у податковій звітності; правила виправлення помилки, вплив зареєстрованих в ЄРПН помилкових податкових накладних на СЕА ПДВ. Висвітлив останні роз’яснення ДФС України щодо розрахунку коригування і зміни до форм податкової звітності з ПДВ.

Чухно Ірина (методист ІТС) у своїй доповіді навела приклади складання розрахунків коригування в типових програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України. Також розкрила методику інтеграції програм з сервісами електронного документообігу на прикладі вивантаження податкової накладної в «FREDO Звіт» для відправки в ЄРПН та заповнення декларації з ПДВ в «FREDO Звіт» безпосередньо за даними конфігурації, без необхідності створення проміжних файлів.

16.02.2018

Семінар "Лекторій": Податок на прибуток: нюанси заповнення звітності за 2017 рік та основні зміни в обліку з 2018 року

Галина Засуха (консультант з бухгалтерського та податкового обліку, сертифікований аудитор) розкрила основні зміни в законодавстві в сфері бухгалтерського обліку з 2018 року: введення нової класифікації підприємств і її вплив на порядок подання фінансової звітності; звіт про управління; які підприємства зобов'язані подавати фінансову звітність з МСФЗ і за який період. Розглянула зміни в ПКУ з 01.01.2018 р. в податку на прибуток, а також порядок складання декларації за 2017 рік, зокрема виправлення помилок, відображення результатів перевірок.

Тимченко Тетяна (методист ІТС) у своїй доповіді розглянула загальні принципи обліку податку на прибуток в типових конфігураціях "1С:Підприємства", на прикладі роботи у програмі "Бухгалтерія для України", редакції 2.0.

Галина Засуха (консультант з бухгалтерського та податкового обліку, сертифікований аудитор) розповіла про різниці при нарахуванні амортизації необоротних активів зі змінами (усунуто вплив дооцінок/уцінок ОЗ на податковий облік; прискорена амортизація для машин і устаткування; коригування при продажу основних засобів; витрати на ремонти і поліпшення ОЗ; облік заміни частин ОЗ); різниці, що виникають при формуванні забезпечень і резервів (формування забезпечень для відшкодування майбутніх витрат; списання безнадійної заборгованості в податковому обліку по-новому); види податкових різниць, що виникають при здійсненні фінансових операцій (розрахунок обмеження щодо віднесення до податкових витрат відсотків за фінансовими зобов'язаннями перед нерезидентом; відображення від'ємного об'єкта оподаткування минулих років; нове визначення роялті, придбання роялті у нерезидентів; різниці за операціями продажу цінних паперів). Також розповіла про нові податкові різниці з 01.01.2018 р. і проблемні "старі" з 01.01.2017 р., та розкрила особливості оподаткування доходів нерезидентів.

 

Архів за 2017 рік

Архів за 2016 рік

Архів за 2015 рік