Лекторій

Відеозаписи лекцій:

Дата Тема Відеозапис
11.06.2020

Семінар "Лекторій": ЗЕД-2020: експорт, імпорт, облік валюти та валютний нагляд

Косовець Любов (бізнес-консультант, член Комітету з питань професійної освіти Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ), сертифікований ФПБАУ, CAP, CIPA, ICFM DipCFM, АССА DipIFR, CIMA DipРM) описала роботу з іноземною валютою: усе, що потрібно знати про купівлю-продаж інвалюти; курсові різниці та облікову політику; долар-євро (конвертацію та погашення боргу). Відповіла на актуальні питання обліку імпорту: коли імпортний товар визнаємо активом; імпорт товарів і податок на прибуток; якщо працівник купив товар за кордоном; виплата доходу нерезиденту (податок на репатріацію, подання звітності та уникнення від оподаткування).

Зуєв Максим (директор компанії "Пактум") розповів про сервіс "Пактум.Контрагент" для автоматизації створення карток контрагентів.

Косовець Любов (бізнес-консультант, член Комітету з питань професійної освіти Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ), сертифікований ФПБАУ, CAP, CIPA, ICFM DipCFM, АССА DipIFR, CIMA DipРM) відповіла на актуальні питання обліку експорту: визнання дохіду; еспорт послуг (іноземний банк утримав комісію); повернення товарів у ЗЕД; облік кредит-ноти від нерезидента та нерезиденту; повернули аванс нерезиденту (що в обліку?); безнадійна заборгованість у ЗЕД; документи від нерезидента без підпису (чи бути витратам?); обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню у 2020 році. Описала валютний нагляд: валютний нагляд ЗЕД-операцій з 28 квітня 2020 р.; строки розрахунків за експорт-імпорт; рахунок резидента за кордоном і валютний нагляд; валютні штрафні санкції.

28.05.2020

Семінар "Лекторій": Основні засоби та нематеріальні активи: простій через карантин, консервація, ремонт, ліквідація, оренда

Морозовська Галина (експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування) навела класифікацію основних засобів (ОЗ) та нематеріальних активів (НМА) за групами та привела приклади класифікації в роз'ясненнях контролерів (комп'ютери, міні АТС, асфальтне покриття тощо). Роз’яснила що буде за облік ОЗ не у тій групі, що потрібно, як класифікувати інфрачервоні термометри. Описала формування первісної вартості та розповіла про типові помилки. Детально зупинилась на безоплатному отримання ОЗ, МНМА, НМА та їх бухгалтерському обліку. Розповіла за якою вартістю їх оприбутковувати та описала податкові наслідки. Роз’яснила чи можна їх амортизувати в податковому обліку. Розповіла про строки корисного використання та хто його встановлює. Роз’яснила чи обов'язково закріплювати його окремим наказом та як їх подовжити.

Криворучко Валентина (методист ІТС) описала порядок ведення обліку та розкрила найактуальніші питання користувачів, щодо обліку ОЗ та НМА у рішенні "BAS Бухгалтерія": придбання та введення в експлуатацію, модернізація та ремонт, консервація, оренда, продаж.

Морозовська Галина (експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування) детально зупинилась на ліквідаційній вартості (чи обов'язково її встановлювати; що буде, якщо ліквідаційна вартість рівна 0 грн; ризики + судова практика). Описала амортизацію, зміну методу амортизації, амортизаційну різницю у податку на прибуток та хто її застосовує, правила податкової амортизації. Розповіла про відсутність різниць за МНМА та привела приклади судової практики. Описала різниці за негоспдіяльними ОЗ. Роз’яснила чи треба виводити з експлуатації ОЗ, які тимчасово не використовуються, чи можна амортизувати ОЗ під час простою, карантину, тимчасового невикористання. Детально зупинилась на ремонті та поліпшенні ОЗ та НМА. Роз’яснила як розмежувати технічне обслуговування, ремонт (поточний, капітальний) і поліпшення ОЗ, чим відрізняється їх облік, чи можна амортизувати ОЗ під час ремонту/поліпшення. Розповіла про судову практику. Описала витрати на дезінфекцію приміщень, авто та як їх обліковувати. Розповіла про обслуговування (оновлення) комп'ютерних програм, роз’яснила чи це витрати, чи збільшення вартості.

Щербина Юлія (керівник проектів FlyDoc, компанія "СОФТКОМ") описала переваги використання ЕДО безпосередньо з програм автоматизації бізнесу.

Морозовська Галина (експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування) розповіла про продаж ОЗ, МНМА, НМА та їх бухгалтерський облік. Описала наслідки продажу необоротних активів в податку на прибуток (використання різниць). Зупинилась на ПДВ при продажу, мінімальній базі оподаткування ПДВ. Роз’яснила чи можна продати ОЗ за символічною ціною, чи можна купувати/продавати ОЗ під час карантину. Описала безоплатну передачу ОЗ (бухоблік, податок на прибуток – різниці, ПДВ). Розповіла про ліквідацію ОЗ, оформлення ліквідації та наслідки. Роз’яснила чи нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ при ліквідації. Описала продаж металобрухту отриманого від ліквідації – особливості продажу та пільги з ПДВ. Розповіла про оренду ОЗ, облік оперативної оренди та бухгалтерський і податковий облік ремонту орендованих об'єктів. Роз’яснила які підстави для перегляду орендної плати за ОЗ під час карантину та які податкові наслідки безоплатного користування ОЗ.

07.05.2020

Семінар "Лекторій": Облік та податки в умовах карантину: особливості законодавчих новацій

Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку, незалежний консультант з бухгалтерського та податкового обліку, CAP, DipIFRrus ACCA) відповіла на загальні господарські питання – скорочення витрат і залучення доходів, в тому числі грошей: карантин як форс-мажор: що з цього випливає, що можна НЕ робити, а що робити доведеться; призупинення орендної плати – наслідки для орендатора та орендодавця, особливості законодавчого мараторію; що робити з РРО під час карантину; "все в он-лайн!" – основні рекомендації по організації он-лайн торгівлі і доставки додому; особливості прийому платежів – для тих, хто без РРО і не планує його мати; головні відмінності інтернет-еквайрингу від інтернет-банкінгу. Детально зупинилась на облікових питаннях і ризиках, які можуть накопичитися за період карантину: чи варто припиняти амортизацію основних засобів на період карантину; як бути з курсовими різницями – чи можна їх "заховати"; чи потрібно уцінювати основні засоби та інші активи; чи потрібно якось змінювати облікову політику на період карантину; які ризики можуть бути, якщо занадто активно "ховати" витрати на рахунок 39. Також розглянула податкові послаблення (що платимо/що не платимо і що за це буде), які податки можна не платити і які штрафні санкції за це можуть бути. Провела аналіз в розрізі основних податків – ПДВ, прибуток, ПДФО, ВЗ.

Косий Вадим (директор компанії "ФРЕДО") розповів про електронну звітність та електронний документообіг за допомогою сервісів "FREDO Звіт" та "FREDO ДокМен". Описав нові можливості та відповів на питання чому зараз, як ніколи, потрібні електронні онлайн-сервіси.

Губіна Ірина детально зупинилась на ЄСВ та соціальному страхуванню: ЄСВ відповідальність – фінансова та адміністративна; страховий стаж працівників – що буде з ним після карантину, як це вплине на розрахунок середньої за лікарняними та відпускними; "карантинні" лікарняні: особливості надання та обліку; все про доплату до мінімалки по ЄСВ в умовах карантину. Описала особливості коригувань майнових податків: плата за землю (хто може скористатися пільгою і як); податок на нерухомість (особливості коригувань і сплати податку в пільговий період. Розповіла про ФОП-новації: збільшення "групових" лімітів; можливість не вести Книги обліку доходів; перенесення термінів впровадження РРО; інші "бонуси" від законодавця – ЄСВ, ставки єдиного податку та інше; які ризики для єдиного податку при наявності заборгованості.

23.04.2020

Семінар "Лекторій": Кадри-2020: новації законодавства, "карантинні" питання

Лістрова Світлана (сертифікат ACCA DipIFR, автор понад 1500 публікацій у різних виданнях, 16 років професійного досвіду роботи бухгалтером, авторські семінари за спеціалізацією: кадровий облік та трудові відносини, ЄСВ, оплата праці, відрядження, соціальне страхування, ПДФО, військовий збір, облік в бюджеті) розповіла про оформлення прийняття на роботу + квітневі новації КЗпП (заява, наказ, повідомлення; ознайомлення з ПВТР і колдоговором; ознайомлення з посадовою (робочою) інструкцією і інструктаж перед початком роботи по техніці безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці, протипожежної безпеки; дистанційну роботу узаконили в КЗпП – письмовий трудовий договір – обов’язковий!; гнучкий режим робочого часу закріпили в КЗпП); особливості прийняття для деяких категорій і випробувальний термін (особливості прийняття на роботу сумісників, тимчасових, сезонних працівників, за строковим договором; випробувальний термін: обчислення строку і підстави для звільнення); трудову книжку, особову картку, формування особової справи (заповнення особової картки № П-2; особова справа, заповнення особового листка і доповнення до нього; внесення записів до трудової з дотриманням Класифікатора професій; найпоширеніші помилки у трудових книжках і способи їх виправлення).

Хорошун Катерина (методист ІТС) надала рекомендації з актуальних питань обліку кадрів та заробітної плати в "BAS Бухгалтерії": прийом на роботу, лікарняні, відпустки, розрахунки за договором ЦПХ, звільнення.

Лістрова Світлана розповіла про інші кадрові і облікові питанняим (ПВТР – обов’язкові, без них ніяк; графіки роботи та графіки змінності: складаємо відповідно до вимог КЗпП; положення про табельний облік – необов’язкове, але бажане; посадова інструкція – обов’язковий документ; які облікові форми й журнали потрібні підприємству; які кадрові та інші документи обов’язкові для ФОП; електронна трудова книжка та електронні листки непрацездатності в перспективі!; найпоширеніші помилки при оформленні кадрових документів; коли в ЦПД знаходять ознаки трудового договору: уникаємо ризиків).

Лістрова Світлана детально зупинилась на виживанні в умовах карантину (на що звернути увагу кадровику): переведення працівника на іншу роботу і переміщення; оформлення роботи на умовах неповного робочого часу, підсумованого обліку робочого часу, гнучкого режиму роботи; наказ про дистанційну роботу: що треба обов’язково прописати; зміна істотних умов праці й відмова від зміни: як оформити; оформлення щорічної відпустки: графік, повідомлення, наказ?; відпустка без збереження зарплати: як правильно оформити; оформлення відрядження: яку форму наказу використовувати; звільнення працівників: з ініціативи роботодавця за скороченням, за прогул, за систематичні порушення – ризики під час карантину; найпоширеніші випадки визнання звільнення незаконним; очікувані зміни і нормативні акти, перспективи трудового законодавства.

16.04.2020

Семінар "Лекторій": Операції в ЗЕД. Особливості податкового обліку

Дробоття Сергій (редактор рубрики ІТС "ПДВ: правила оподаткування та обліку", автор численних аналітичних матеріалів у спеціалізованих бухгалтерських виданнях) розповів про оподаткування ПДВ і зовнішньоекономічні операції: імпорт товарів (основне про митну вартість, базу оподаткування, пільги, митну декларацію; дата відображення податкового кредиту за імпортними операціями); експорт товарів (дата нарахування податкових зобов'язань за нульовою ставкою, її документальне підтвердження; звільнення товарів при експорті від оподаткування. Умовне постачання при використанні ТМЦ в пільгових експортних операціях; база оподаткування: надумані проблеми "дешевих" експортних поставок і як їм протистояти); послуги у ЗЕД (послуги у ЗЕД: визначення об'єкта оподаткування ПДВ; порядок нарахування ПДВ при отриманні послуг від нерезидента з місцем поставки послуг на митній території України; неоподатковувані послуги від нерезидента; поставка послуг нерезиденту; міжнародні перевезення; відображення у податковій декларації з ПДВ операцій з отримання послуг від нерезидентів / з надання послуг нерезидентам).

Чухно Ірина (методист ІТС) надала рекомендації щодо налаштування обліку, оформлення первинних документів, алгоритмів розрахунку курсових різниць при експортно-імпортних операціях в рішенні "BAS Бухгалтерія".

19.02.2020

Семінар "Лекторій": ЗВІТУЄМОСЬ ЗА 2019 РІК. Фінансова звітність. Дисконтування. Податок на прибуток

Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку, незалежний консультант з бухгалтерського та податкового обліку, CAP, DipIFRrus ACCA) розповіла про особливості представлення фінансової звітності 2019 р., оприлюднення, аудит, таксономію. Детально зупинилась на дисконтуванні (особливості та нюанси входження у процес дисконтування, правила та особливості розрахунків) та як його уникнути.

Чухно Ірина (методист ІТС) розповіла про заповнення річної декларації з податку на прибуток у програмах для автоматизації бізнесу на прикладі роботи в рішенні "BAS Бухгалтерія".

Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку, незалежний консультант з бухгалтерського та податкового обліку, CAP, DipIFRrus ACCA) детально зупинилась на закритті року у фінансовій звітності, навела особливості окремих процедур, які впливають на фінансовий результат (уточнення оцінок, резерви, події після дати балансу, інвентаризації, та інше), а також розповіла про річну декларацію з податку на прибуток та особливості її складання за 2019 рік. 

16.01.2020

Семінар "Лекторій": ПДВ, ЄСВ і зарплатні новації: актуальні питання та огляд змін

Дробоття Сергій (редактор рубрики ІТС «ПДВ: правила оподаткування та облік», автор численних аналітичних матеріалів у спеціалізованих бухгалтерських виданнях) провів огляд законодавчих змін в оподаткуванні ПДВ; детально зупинився на проблемних питаннях, пов’язаних із заповненням та реєстрацією в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до них; розповів про коригування ПДВ та заповнення звітності з ПДВ.

Бикова Ганна (консультант з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, складання звітності, автор більш ніж 1000 статей на бухгалтерську та податкову тематику, автор книжок, лектор семінарів з широкого кола податкових та бухгалтерських питань) розповіла про проведення річного перерахунку ПДФО, порядок оформлення та відображення його у формі № 1ДФ, нагадала про відповідальність за порушення. Детально зупинилась на наданні матдопомоги та новорічних подарунків працівникам, розповіла про правила оподаткування їх у 2019-2020 роках. Звернула увагу на мінімальну заробітну плату та прожитковий мінімум у 2020 році. Розповіла яким є мінімальний розмір окладу і скільки слід нарахувати працівнику за кожен відпрацьований місяць, а також хто і в якому розмірі отримає податкову соціальну пільгу у 2020 році. Детально зупинилась на неоподаткованих доходах фізосіб – що можна виплатити працівнику (і не тільки) без сплати ПДФО, ВЗ та ЄСВ у 2020 році. Навела приклади складання податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 4 квартал 2019 року і 1 квартал 2020 року, розповіла на що слід звернути увагу та які штрафи за помилки у цьому звіті діють в 2020 році.

Білик Віталій (методист Всеукраїнської Спілки Автоматизаторів Бізнесу) розповів про вирішення ключових задач бухгалтера по зарплаті в новому рішенні "BAS Бухгалтерія КОРП".

Боршовська Валентина (заступник директора департаменту інформаційних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України) розповіла про реєстр застрахованих осіб; електронну трудову книжку як частину звіту ЄСВ (таблиця 5 звіту ЄСВ) та реєстру застрахованих осіб; навела приклади заповнення звіту ЄСВ (помилки та виправлення їх, відображення лікарняних, відпусток, коди типу нарахування).

 

Архів за 2019 рік

Архів за 2018 рік

Архів за 2017 рік

Архів за 2016 рік

Архів за 2015 рік